Ankara-Paratoner-Kurulumu

Ankara Paratoner Kurulumu

Ankara paratoner kurulumunda öncü firmalardan Aydoğan Mühendislik olarak kalite ve uygun fiyat politikası ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Şehir fark etmeksizin Türkiye' nin tüm illerine memnuniyetle hizmet verebileceğimizi belirtmek isteriz.

Paratoner kurulumu ile ilgili her türlü sorunuz için lütfen iletişime geçin.

Paratoner kurulumu ve montajı günümüzde çok önem taşımaktadır. Canlıların sağlığı için olduğu kadar elektronik cihazlarımızın düzgün çalılşabilmesi için de çok önemlidir. Her şeyin elektronikleştiği bu günlerde yıldırıma karşı önlem alınmaz ise cihazlarımız arızalanabilir, bozulabilir veya düzgün çalışmayabilir. Paratoner kurulumu yıldırımdan korunmak için çok mühim bir korunma methodudur. 

Bunlarla beraber paratoner kurulumu eğer düzgün yapılmaz ise daha da tehlikeli olaylara yol açabilmektedir. Kurulumu yapılan paratonerlerin topraklama ohm değerinin ölçülmesi ve standartlara uygun olması gerekmektedir. Aksi takdirde yıldırımı üzerinde toplayan aktif paratoner gelen bu yüksek voltajı toprağa iletemeyeceği için can ve mal kayıplarına neden olabilmektedir. Bu yüzden paratoner kurulumu ve montajı yapılırken muhakkak topraklama direnç değeri ölçülmeli, eğer uygun değer yakalanmamış ise kesinlikle topraklamanın iyileştirilmesi gerekmektedir. 

Paratoner kurulumu ve montajından sonra yetkili mühendisler tarafından kontrolü yapılması ve raporlandırılması gerekmektedir. Paratoner topraklamasının değerinin de içinde yer aldığı bu yıldırımdan korunma denetleme raporunun (paratoner denetleme raporunun) geçerlilik süresi 1 yıldır. Süresi biten raporların yenilenmesi için yetkili mühendisler tarafından tekrar kontroller yapılmalı ve raporlandırılmalıdır.