Ankara paratoner ölçümü

Ankara Paratoner Ölçümü

Ankara paratoner ölçümleri ve kontrollerini Aydoğan Mühendislik firması olarak talebiniz doğultusunda en geç 1 iş günü içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Ankara ili dışındaki paratoner ölçümü ve kontrollerini de mümkün olan en kısa süre içerisinde konusunda yetkili uzman kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz.

Paratoner ölçümü iş sağlığı ve güveniliği açısından çok önem teşkil etmektedir. Her yıl düzenli olarak kontrollerinin yapılması ve paratoner topraklama direncinin kalibrasyonlu cihazlar ile ölçülmesi gerekmektedir. Paratoner topraklama sınır direnç değeri 5 ohm'dur. Peki 5 ohm'un üzerinde çıkan topraklama direnç değeri için ne yapmak gerekir?

Öncelikle iniş iletkenleri ile kazıklar arasındaki bağlantılar kontrol edilir. Bağlantılarda sorun olmamasına rağmen topraklama direnç değeri sınır değerinin üzerinde ise topraklama direnç değerini düşürmek için yeni çakılacak topraklama elektrotları ile topraklamanın güçlendirilmesi sağlanır ve bu işlem topraklama direnç değeri 5 ohm'un altına düşüne dek tekrarlanır.